Об’єкт незавершеного будівництва як об’єкт права спільної сумісної власності подружжя: Правова позиція ВСУ

Верховний Суд України 16 грудня 2015 року розглянув справу № 6 - 2017 цс 15, предметом якої був спір про поділ майна подружжя.

При розгляді цієї справи Верховний Суд України зробив правовий висновок, відповідно до якого споруджений подружжям в період шлюбу житловий будинок до його прийняття до експлуатації та реєстрації права власності на нього не набуває юридичного статусу житлового будинку, однак, будучи сукупністю будівельних матеріалів, тобто речей як предметів матеріального світу, є майном, набутим подружжям за час шлюбу, відтак, об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, яке може підлягати поділу між ними.

Вважаємо такий висновок Верховного Суду України обґрунтованим. Тим не менш, слід також згадати про положення ч.3 ст.331 Цивільного кодексу України про те, що у разі необхідності особа може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, дозволу на виконання будівельних робіт, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.

Іншими словами, якщо право власності на об’єкт незавершеного будівництва було зареєстроване одним із подружжя під час шлюбу, цей об’єкт слід вважати окремим об’єктом нерухомості, а не будівельними матеріалами і поділ майна буде здійснюватися за правилами поділу нерухомого майна між співвласниками.

 

Христина Тарасенко,

 

старший юрист ПП «Юридичний Холдинг»


Наші друзі та партнери:

(с) 2011-2013 YurHolding.com
Cтворення сайту - WebDreamLab.com